av. bahadır paksoy

Av. Bahadır PAKSOY, Kahramanmaraş doğumlu olup, ilköğretim ve lise hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Paksoy, Ankara Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Paksoy, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Bilişim Hukuku alanlarında uzun yıllar ilgilenmiş olup, bu hukuk dallarının gelişimi için yoğun çaba sarf etmektedir. Katıldığı toplantı ve konferanslar ile kurucu ortağı bulunduğu Selçuklu Hukuk Bürosu adına görüşlerini beyan ederek, hukuk literatüründe bürolarının kalitesini belgelemektedir.

Belirtilen hukuk dallarının dışında, İcra İflas Hukuku, Borçlar Hukuku, Aile Ve Miras Hukuku,İş Sağlığı Ve Güvenliği Hukuku alanlarında başarılı faaliyetlerini devam ettirmekte olan Paksoy, “Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım gelir” sözünü ilke edindiklerini her fırsatta beyan etmektedir.

Özel hayatında bilgisayar ve internet sistemleri, bilgisayar programlama ile yakından ilgilenen Paksoy, sözleşmeler hukukunun yakın gelecekte sadece internet(bilgisayar) üzerinden yapılacak sözleşmeler ile yeni bir şekil alacağını öngörmekte, bu hususla ilgili akademik düzeydeki çalışmalarını devam ettirmektedir.